Náš příběh

Psal se červenec 2009 a já si pořídila svou první fenku NO Astu bez PP. Astička byla odvážná, statná fena, která milovala své nejbližší a my ji. Mé kynologické zkušenosti i mé možnosti během studií byly velmi omezené, a tak Asta nikdy nenavštívila cvičák ani jinou kynologickou akci. Strávila s námi však krásných 8 let a byla nám skvělou parťačkou na všech cestách nejen po Čechách, ale i Evropě. Před Vánoci 2017 jsme se s Astičkou museli rozloučit naposledy. Její odchod byl pro nás všechny nečekaný a velmi bolestivý.

V roce 2015 se k naší smečce připojil Orson Grey Střípek snů, naše první ČSV. Změna plemene přišla v době, kdy jsme se s bývalým přítelem stěhovali do Harrachova v Krkonoších a současně v době, kdy nám Asta v 6 letech začala kulhat na zadní nohy, zdraví je jednoduše priorita. Orson, jeho "vlčí" povaha, projevy a vše kolem ČSV byly pro nás velká neznámá. Vše jsme se učili za pochodu, s chovatelkou na telefonu a knihou v ruce. Byla to právě velká panika v rodině z tohoto plemene, která nás donutila začít aktivně navštěvovat cvičák. Orson byl velmi snaživý, snadno motivovatelný, a tak nebylo překvapením, když začal úspěšně skládat první zkoušky. Československý vlčák je pes jednoho pána, navíc jedno "čévéčko je smutné čévéčko", a tak bylo jen otázkou času, kdy se naše smečka rozšíří. Náš Petronel, jak Orsonkovi často přezdíváme, je mou srdeční záležitostí, proto část webu patří i jemu a jeho potomkům.

A teď k té, díky níž píšu tyhle řádky, mé History Šedý poklad. History se k naší krkonošské smečce připojila v pátek 13.01.2017 jako můj předčasný narozeninový dárek. Byla opak Astičky- drobná, jemná fenka s kukučem panenky. Pod líbeznou tvářičkou se však ukrývalo obrovské srdce šampionky. S History jsem již od samého počátku měla velké plány, nikoliv však chovatelské. Zkusily jsme společně mnoho - stopy, obrany, obedience, canicross, dogtreking až po dog show. Výcvik nám jednoduše nešel, ani jedné, naopak na výstavních prknech jsme se cítily jako ryby ve vodě. Po dvou zmařených zkouškách z poslušnosti bylo jasné, jakým směrem se budeme ubírat. Obrovská podpora ze strany chovatelů, bývalého přítele a mé přesvědčení o exteriéru History podpořily naši chuť po vítězství, a tak jsme sjezdily něco málo přes 70 výstav, vyjezdily 9 šampionátů s titulem nejvyšším Best of Day a umístily se v TOP DOG 2019. History je má ztělesněná představa o nejlepším příteli, o skvělém parťákovi i dokonalé vlčí eleganci. Právě díky Historky mírné, přátelské povaze a vlastnostem, které jsou mému srdci blízké, mi vnukla myšlenku na založení CHS a předání jejích genů dalším generacím.

© 2021 Wolf Love story  
Všechna práva vyhrazena 
Veškerý textový i obrazový materiál tohoto webu podléhá autorským právům, pro jeho použití je nutné mít písemný souhlas autora.  
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!